KODLK: kolej na Dolnym Śląsku

Komitet Obrony Dolnośląskich Linii Kolejowych

Uwaga pociąg!
KODLK - zdjęcie nr 1 KODLK - zdjęcie nr 2 KODLK - zdjęcie nr 3

Głogów: Więcej pociągów PKP Intercity w rozkładzie jazdy 2018/19

W przyszłorocznym rozkładzie jazdy PKP Intercity zwiększy ilość połączeń dalekobieżnych na linii kolejowej 273. Oprócz wywalczonych przez naszą grupę pociągów IC Światowid w relacji Katowice - Szczecin, IC Siemiradzki z Przemyśla do Zielonej Góry i TLK Swarożyc: Katowice - Kołobrzeg dojdą również kolejne. IC Mehoffer połączy Głogów że Szczecinem, Częstochową, Krakowem, Rzeszowem i Przemyślem w relacji Przemyśl - Szczecin. Podobną trasą pojedzie IC Matejko, tyle że aż do Świnoujścia. Nowością będzie nocny Night Jet Metropol z Berlina p. Wrocław, Opole, Kędzierzyn-Koźle, Bohumin do Wiednia i Budapesztu z wagonami do Przemyśla. Wyżej wymienione pociągi pojadą codziennie.

A co w wakacje? będzie dodatkowy pociąg do Kołobrzegu i Jeleniej Góry. TLK Łebsko z Łeby i Kołobrzegu pojedzie przez Wałbrzych do stolicy Karkonoszy, a nie - jak do tej pory - tylko do Wrocławia. Do Kołobrzegu pojedzie dodatkowo TLK Pirania z Katowic. Oprócz tego zostanie również wakacyjny TLK Wolin z Bielska Białej do Świnoujścia.

Aktualizacja: będzie pociąg do Warszawy! Już od 9 grudnia głogowianie będą mogli bez przesiadek dojechać pociągiem do stolicy. PKP IC uruchomi pociąg IC Konopnicka relacji Zielona Góra - Białystok p. Głogów, Wrocław, Opole, Częstochowę, Piorków Trybunalski. Z Głogowa wyruszy on koło godziny 7 rano a powróci po 21. Czas przejazdu z i do Warszawy będzie wynosił około 6 godzin. W ten sposób Głogów będzie miał połączenie kolejowe również z Polską centralną. To wielki sukces nasz i głogowskich samorządów. Ostatni pociąg do Warszawy odjechał z tego miasta ponad 15 lat temu.