KODLK: kolej na Dolnym Śląsku

Komitet Obrony Dolnośląskich Linii Kolejowych

Uwaga pociąg!
KODLK - zdjęcie nr 1 KODLK - zdjęcie nr 2 KODLK - zdjęcie nr 3

Aktualności

Remont peronów w Świebodzicach

Świebodzice to podobno największa w Polsce stacja na zakręcie, albo i największy zakręt w obrębie stacji... Bez względu na to, jak jest naprawdę, stacja ta ulega gruntownym przeobrażeniom. Na tę chwilę oznacza to głównie opóźnienia pociągów zmuszonych do jazdy po jedynym czynnym torze pomiędzy Jaworzyną Śląską a Wałbrzychem Szczawienko i dużo wykopów na samej stacji. Jak jednak mawiają, musi być gorzej, aby potem było lepiej. Oby tak było...

Zapraszamy na krótką fotorelację z remontowanej stacji Świebodzice!


Remont LK 281 do Milicza

U schyłku roku 2017, zachęceni nieco większą ilością wolnego czasu niż zwykle, jak i zachowanym w pamięci widokiem remontowanej stacji Bukowice Trzebnickie sprzed pół roku, postanowiliśmy wybrać się do Doliny Baryczy i skonfrontować zapowiedź Marszałka Jerzego Michalaka o możliwości wznowienia kursów pasażerskich z Wrocławia do Milicza już w najbliższe wakacje z rzeczywistością. Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć.


Już od poniedziałku "Karkonosze" przez Lubań

Już od poniedziałku 18 grudnia na tory wyjedzie nowy IC "Karkonosze" z Białegostoku do Jeleniej Góry przez Wrocław, Legnicę, Lubań. Będzie to pierwszy dalekobieżny pociąg jadący trasą Węgliniec - Lubań - Jelenia Góra od ponad siedmiu lat i pierwszy po dwudziestu latach pociąg łączący Lubań z Warszawą.


"Barnim" i "Hetman" już na torach

Już od niedzieli 10 grudnia można bezpośrednio dostać się pociągiem z Jeleniej Góry i Wałbrzycha do Szczecina. Po ponad sześciu latach starań na tory wyruszył pociąg łączący te miasta ze sobą.


Po linii lwóweckiej da się jeździć!

W poniedziałek 4 grudnia o godzinie 10:00 z inicjatywy Burmistrza Wlenia Pana Artura Zycha zorganizowany został przejazd testowy z Jeleniej Góry do Lwówka Śląskiego prowadzony czeskim szynobusem serii 810, czyli tak zwanym "motoraczkiem". W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele KODLK, burmistrzowie i prezydenci miast, Marszałek województwa dolnośląskiego Pan Cezary Przybylski, Dyrektor Departamentu Infrastruktury UMWD Pan Wojciech Zdanowski oraz posłowie i senatorowie. Wszystko po to aby pokazać spółce PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. że po tej linii da się jeździć i trzeba te tory wyremontować.


Przejazd próbny Motorakiem po Linii Lwóweckiej

Mija rok, odkąd po malowniczym szlaku do Lwówka Śląskiego przejechał pamiętny Ostatni Leniwiec. Myli się jednak ten, kto sądzi, że walka o powrót regularnych pociągów kursujących do Lwówka Śląskiego, Wlenia, Marczowa czy Dębowego Gaju już się skończyła. Przejazd próbny czeskiego Motoraka, należącego do SKPL mał dać odpowiedź na pytanie, czy po mocno zdegradowanych torach jednak da się jeździć. Czy próba się powiodła?


Nowa strona KODLK

Nowa strona Komitetu Obrony Dolnośląskich Linii Kolejowych właśnie ujrzała światło dzienne!